Srovnání cen DVPP kurzů

Pro ředitele
Pro učitele

20. 7. 2022

Cena DVPP je důležitým parametrem při výběru kurzu a může napovídat o kvalitě. U levnějších služeb můžeme očekávat nižší kvalitu, u těch dražších má smysl věnovat nějaké úsilí a kvalitu si ověřit. Jak ale poznat, že konkrétní DVPP patří mezi drahé či levné? Napovědět může srovnání s cenami na trhu, které naleznete ve článku.

Pro účely srovnání ceny DVPP jsme připravili a průběžně aktualizujeme graf vývoje cen akreditovaných kurzů DVPP níže. 

Jak srovnat cenu DVPP kurzu?

V grafu výše jsou ceny jedné vyučovací hodiny akreditovaného kurzu přepočtené na jednoho účastníka. Pokud si tedy chcete ověřit „jak drahý” je kurz, po kterém „pokukujete“, ve srovnání s trhem, musíte vzít cenu za účastníka vašeho kurzu a vydělit ji počtem hodin (časovou dotací) kurzu. Získáte cenu jedné hodiny pro jednoho účastníka, kterou můžete porovnat s grafem. 

Tedy pokud kurz stojí 2900 Kč / účastníka a pořadatel deklaruje časovou dotaci 10 vyuč. hod., cena jedné hodiny odpovídá 290 Kč. Cena takového kurzu je pak dle grafu vyšší jak 75 % kurzů akreditovaných napříč ČR. Od takového kurzy bychom tedy mohli očekávat i nadprůměrnou kvalitu. 

Jak se vyvíjí počet akreditovaných DVPP kurzů?

Pro naši analýzu jsme nasbírali desítky tisíc záznamů o kurzech pro učitele v posledních letech. Vycházíme z dostupných dat o vypsaných a akreditovaných kurzech na internetu. Graf níže prezentuje data o počtech akreditovaných kurzů v jednotlivých letech. Akreditace mají platnost 3 roky. Ve všech případech se nemusí jednat o kurzy vypsané či konané, číslo nevyjadřuje počet konaných kurzů, těch je řádově více.

Jak se vyvíjí časová dotace DVPP kurzů? 

Jak dlouhé kurzy jsou nejčastější? Histogram počtu kurzů dle časové dotace v posledních 3 letech napovídá, že nejvíce je kurzů 8 hodinových. 

Jedná se o hrubé srovnání s veškerou nabídkou. Ceny v jednotlivých tematických segmentech kurzů se mohou lišit. 

Tento článek jsme připravili především pro ředitele a učitele škol, aby bylo možné si při výběru DVPP rychle a snadno ověřit o „jak drahý” kurz se skutečně jedná. Posláním platformy dvpp-kurzy.cz je šetřit čas učitelům při výběru DVPP. Dáváme proto kurzy na jedno místo a sbíráme zkušenosti účastníků, tak aby učitelé mohli vždy snadno vyhledat a vybrat kurz pro svůj další profesní rozvoj.

Vyhledat kurzy podle tématu